Wykaz lektur na rok 2017/2018

Lektury dla klas I-III SP

Klasa I

Wszystkie omawiane teksty znajdują się w podręcznikach uczniów

Klasa II

Grzegorz Kasdepke: Detektyw Pozytywka


Maria Krüger: Karolcia


Hugh Lofting: Doktor Dolittle i jego                                           zwierzęta

Klasa III

Mira Jaworczakowa: Oto jest Kasia


Astrid Lindgren: Dzieci z Bullerbyn


Roman Pisarski: O psie, który jeździł koleją

Lektury dla klas IV-VI SP

Klasa IV

Jan Brzechwa: Akademia Pana Kleksa

Frances Hodgson Burnett: Tajemniczy ogród

Janusz Christa: Kajko i Kokosz : Szkoła                                        latania

René Goscinny: Mikołajek 

Andrzej Maleszka: Magiczne drzewo

Klasa V

Rafał Kosik: Felix, Net i Nika i Gang                                        Niewidzialnych Ludzi


Clive Staples Lewis: Lew, czarownica i stara                                      szafa


Ferenc Molnar: Chłopcy z Placu Broni


Lucy Maud Montgomery: Ania z Zielonego                                                    Wzgórza


Mark Twain: Przygody Tomka Sawyer'a

Klasa VI

Irena Jurgielewiczowa: Ten obcy


Kornel Makuszyński: Szatan z siódmej klasy


Walery Przyborowski: Szwedzi w Warszawie

Henryk Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy

John Ronald Reuel Tolkien: Hobbit                                                    

Lektury dla klas VII - VIII
i III gimnazjum

Klasa VII

Karol Dickens: Opowieść wigilijna


Aleksander Fredro: Zemsta

Ernest Hemingway: Stary człowiek i morze

Adam Mickiewicz: Dziady cz. 2

Antoine de Saint-Exupery: Mały książę

Henryk Sienkiewicz: Latarnik

Stefan Żeromski: Syzyfowe prace

Klasa VIII

Jan Paweł II: Przekroczyć próg nadziei

Aleksander Kamiński: Kamienie na szaniec


Nancy H. Kleinbaum: Stowarzyszenie                                                       Umarłych Poetów


Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz


Eric-Emmanuel Schmitt: Oskar i pani Róża


Henryk Sienkiewicz: Quo vadis


Juliusz Słowacki: Balladyna

Klasa III gimnazjum

Antoni Czechow: Opowiadania


Anna Onichimowska: Hera moja miłość


Eric-Emmanuel Schmitt: Oskar i pani Róża


Juliusz Słowacki: Balladyna


Sofokles: Antygona

Kreator www - przetestuj za darmo