Witamy na stronach biblioteki 
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie

Możesz pomóc jednym kliknięciem

Tak niewiele czasem trzeba, żeby pomóc innym. Czasem wystarczy jedno kliknięcie w baner. Poniżej zamieszczone są banery różnych akcji wspierających potrzebu-jących.
               Więc klikajmy!!!
PustaMiska - akcja charytatywna
Aktualności

Tydzień Kultury Języka 2012 w Zespole Szkół w Masłowie

2012-03-27 21:54:00, komentarzy: 0

Dni od 19 do 26 marca poświęcone były działaniom zmierzającym do doskonalenia języka i umiejętności posługiwania się nim w sposób poprawny i sprawny. To tydzień, podczas którego uczniowie przekonują się, że język ojczysty to nie tylko przedmiot szkolny, ale także część kultury – ciekawa, piękna, zabawna, a przede wszystkim bardzo ważna w życiu każdego z nas i w życiu naszego narodu. Im sprawniejszy język, tym nasz kontakt z innymi ludźmi będzie skuteczniejszy i łatwiejszy. Język jest podstawowym narzędziem naszego funkcjonowania w społeczeństwie, a granice naszego języka są granicami naszego świata. Przecież myślimy właśnie w języku. Praca nad językiem jest zatem najefektywniejszą pracą nad myślą, nad naszym intelektem! O tym nie można zapominać! 

     Tydzień Kultury języka rozpoczął się w poniedziałek błyskawicznymi zagadkami dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie mogli losować pytania dotyczące znajomości języka lub przysłów polskich, a poprawne odpowiedzi nagradzane były słodyczami.

   W gimnazjum panie Mirosława Grabka, Maria Kozińska, Jadwiga Ozdoba, Edyta Potocka-Ciuła przygotowały konkursy: ortograficzny „Gdzie się szczerzy szczeżuja?”, recytatorski „Moc słowa Wisławy Szymborskiej”, językowy „Nie taki diabeł straszny czyli nie tylko dla purystów językowych”, czytanie literatury polskiej „Zatopić się w słowach”.

    W konkursie ortograficznym wzięło udział ośmioro gimnazjalistów (Ania Błaszczyk, Gosia Błaszczyk, Patrycja Chaba, Anita Czekaj,  Magda Janicka, Maciek Janik, Michalina Pacholec, Ola Szczypała), spośród  których najlepsza była Ania Błaszczyk z klasy II a. W konkursie językowym najlepsza okazała się Daria Bieniek również z klasy II a, która wyprzedziła swoje koleżanki: Anię Błaszczyk, Natalię Brzozę, Paulinę Dudzik i Kasię Winiarską. Konkurs recytatorski wygrała Dominika Biskupska z kl. II a, pokonując swoich konkurentów: Darię Bieniek, Anię Błaszczyk, Gosię Błaszczyk i Szymka Kmiecika. Natomiast w konkursie pięknego czytania nie wyłoniono zwycięzcy ze względu na wysoki, wyrównany poziom czytania i interpretacji tekstu. Wszystkie uczestniczki (Daria Bieniek, Dominika Biskupska, Ania Błaszczyk i Kasia Winiarska) zasłużyły na słowa uznania. 


     Dla najmłodszych klas szkoły podstawowej pani Jadwiga Ozdoba przygotowała specjalnie na tę okazję zestawy zagadek. Uczniowie klasy I i III odpowiadali na pytania związane z książkami dla najmłodszych, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali słodkie co nieco. Uczniowie klasy II rywalizowali ze sobą w pytaniach z lektury „Karolcia”. Konkurs nie był łatwy, gdyż składał się z sześciu konkurencji. Do ścisłego finału doszło pięcioro dzieci: Tomek Białek, Ola Cak, Jacek Jarosz, Bartuś Ksel i Natalka Wilczyńska, a najlepszy okazał się Jacek Jarosz. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora.


                                                                                                                                                     Foto« powrót

Dodaj nowy komentarz

Biblioteka jest czynna:

 Poniedziałek 7.30-14.00 
Wtorek 7.30-15.00
Środa 7.30-14.00
Czwartek - 7.30-12.30 
Piątek 7.30-12.00 

Serdecznie zaprasza nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Ozdoba

Szukaj

Przerwy

 

1. 8.15          5 min. 

2.  9.05       10 min. 

3. 10.00      10 min. 

4.  10.55      20 min. 

5.  12.00      15 min. 

6.  13.00        5 min. 

7.  13.50        5 min. 

8.  14.40         5 min. 

9.  15.30         5 min. 

 

Ostatnia aktualizacja 08.05.2020 r.
Kreator www - przetestuj za darmo