Witamy na stronach biblioteki
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie

Możesz pomóc jednym kliknięciem

Tak niewiele czasem trzeba, żeby pomóc innym. Czasem wystarczy jedno kliknięcie w baner. Poniżej zamieszczone są banery różnych akcji wspierających potrzebu-jących.
               Więc klikajmy!!!
PustaMiska - akcja charytatywna

Piknik udany mimo zmiennej pogody

2013-06-09 21:32:27, komentarzy: 0

W niedzielne przedpołudnie, 9 czerwca 2013 r., w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Uczniowie, ich rodzice i goście, mieli możliwość wzięcia udziału w wielu atrakcjach, które były doskonałą okazją do rodzinnego spędzenia wolnego czasu. Ważnym celem tej imprezy było wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej w interesujące dzieci książki, dzięki przeprowadzeniu loterii fantowej. Loteria ta zrobiła furorę. Każdy los kosztował symboliczną złotówkę, a kwota uzyskana z ich sprzedaży w całości zostanie przeznaczona na zakup literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Bardzo atrakcyjne dla dzieci były zabawy artystyczne. Uczniowie chętnie pozwalali sobie malować twarze, ilustrowali kredą na asfalcie, kredkami i farbami na dużym formacie. Atrakcją okazało się również wykonywanie bibułowych kwiatów pod okiem twórczyni ludowej oraz kolorowanie ciasteczek. Równie chętnie dzieci i młodzież brały udział w zabawach sportowych. A było z czego wybierać:  plażowa piłka siatkowa, tenis stołowy, minihokej, kickboxing, rzucanie do celu woreczkami, rzutkami, skakanie na trampolinie i jeżykach gimnastycznych, granie w badmintona, strzelanie goli, a nawet gra „Boule” czy „Kapslowy tor wyścigowy”.  Zarówno uczniowie jak i rodzice próbowali swoich sił w popularnych grach stolikowych. W trakcie imprezy swoje talenty zaprezentowały uczennice: Dominika Biskupska i Natalia Szczypała.

Uczestnicy pikniku obejrzeli pokaz sprawności Młodzieżowej Drużyny Strażackiej z Masłowa, zobaczyli jak trudno gasić pożar i poznali wyposażenie wozu strażackiego. Z ogromnym aplauzem spotkał się występ orkiestry. Zebrani wysłuchali w ich wykonaniu utwory pt. „Billy Boy”, „Wie Out” oraz „She Loves You” i zażadali bisów. Potem chętni wspólnie bawili się przy muzyce i uczyli się tańca amerykańskiego.

Wszyscy wyczerpani przez te atrakcje mogli poczęstować się kiełbaskami z grilla oraz smacznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców.

Na zakończenie, cierpliwych uczestników imprezy czekało losowanie nagród za aktywny udział w zabawach.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody i konieczności przeniesienia imprezy do hali sportowej, zainteresowanie piknikiem było duże, a nas najbardziej cieszyły uśmiechy na twarzach przybyłych oraz poczucie miło spędzonego czasu. Mamy nadzieje, że za rok pogoda okaże się łaskawsza.

Fotografie z tej imprezy można obejrzeć tu i tu.

Dodaj nowy komentarz

Biblioteka jest czynna:

Poniedziałek 7.30-14.00
Wtorek 7.30-15.00
Środa 7.30-14.00
Czwartek - 7.30-12.30
Piątek 7.30-12.00

Serdecznie zaprasza nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Ozdoba

Przerwy

1. 8.15          5 min.

2.  9.05       10 min.

3. 10.00      10 min.

4.  10.55      20 min.

5.  12.00      15 min.

6.  13.00        5 min.

7.  13.50        5 min.

8.  14.40         5 min.

9.  15.30         5 min.

Ostatnia aktualizacja 16.05.2022 r.
Kreator www - przetestuj za darmo