Witamy na stronach biblioteki 
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie

Możesz pomóc jednym kliknięciem

Tak niewiele czasem trzeba, żeby pomóc innym. Czasem wystarczy jedno kliknięcie w baner. Poniżej zamieszczone są banery różnych akcji wspierających potrzebu-jących.
               Więc klikajmy!!!
PustaMiska - akcja charytatywna
Aktualności

Fenomen Harry’ego Pottera

2017-12-11 18:17:00, komentarzy: 0

 

Na przełomie listopada i grudnia klasa 5a  zrealizowała projekt „Fenomen Harry’ego Pottera”. Przewodniczącym projektu został Tomasz Barański - wielki wielbiciel przygód Harry'ego. Cała klasa z zaangażowaniem udekorowała salę - każdy w domu przygotował jakieś elementy wystroju, a na plastyce uczniowie wykonali różdżki. Stworzono kilka grup, które miały do wykonania określone zadania, brały udział w konkursach itp.
GRUPA I w składzie: Julia Brożyna, Julia Kasperek, Zuzanna Łopacińska i Aleksandra Nizińska przygotowała lekcję magii dla uczniów klasy II a. 
GRUPA II w składzie: Julia Synak i Amelia Kumor zrobiła prezentację o Harry’m Potterze, która zawierała krótkie informacje o utworze i bohaterach, a następnie przedstawiły ją całej klasie.
GRUPA III: Tomasz Barański, Julia Brożyna, Julia Kasperek, Kamila Kmieć, Amelia Kumor, Oliwia Murawska, Aleksandra Nizińska, Magdalena Samiczak, Maria Pedrycz i Konrad Skłodowski brała udział w konkursie plastycznym pt. „Harry Potter”. Najładniejsze prace zostały wykonane przez Julię Kasperek, Kamilę Kmieć i Konrada Skłodowskiego.

GRUPA IV: Tomasz Barański, Julia Brożyna, Zuzanna Łopacińska, Oliwia Murawska, Aleksandra Nizińska i Maria Pedrycz wzięła udział w konkursie na najlepsze przebranie za bohatera książki o Harry’m Potterze. Bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Łopacińska, która wcieliła się w postać Belli Trix
GRUPA V: Tomasz Barański, Julia Brożyna, Zuzanna Łopacińska, Konrad Niebudek i Oliwia Murawska zmagała się w konkursie wiedzy o Harrym Potterze. Okazała się, że najlepiej przygody Harry’ego Pottera znają Oliwia Murawska i Tomasz Barański.
GRUPA VI: Julia Brożyna, Julia Kasperek, Konrad Niebudek, Maria Pedrycz i Oliwia Murawska uczestniczyła w konkursie pięknego czytania. Ich zadaniem było przeczytać dowolny fragment książki „Harry Potter” trwający 2 min. Tę konkurencję wygrały Julia Kasperek i Julia Brożyna.

Na zakończenie projektu zaproszono wielbiciela literatury fantasy, pana Iwo Ryszkowskiego (w czasach szkolnych wiernego czytelnika naszej szkolnej biblioteki), który przygotował prezentację na temat swoich ulubionych książek i przedstawił ją w niezwykle ciekawy sposób .

A tak podsumowała projekt uczennica klasy 5a Ola Nizińska: "Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tak fenomenalnym i pomysłowym projekcie. Cała klasa w nim brała udział, konkurowaliśmy ze sobą i wzajemnie się dopingowaliśmy. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł się sprawdzić w różnych konkursach. To była fantastyczna zabawa."

 

Więcej zdjęć tutaj.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Biblioteka jest czynna:

 Poniedziałek 7.30-14.00 
Wtorek 7.30-15.00
Środa 7.30-14.00
Czwartek - 7.30-12.30 
Piątek 7.30-12.00 

Serdecznie zaprasza nauczyciel bibliotekarz Jadwiga Ozdoba

Szukaj

Przerwy

 

1. 8.15          5 min. 

2.  9.05       10 min. 

3. 10.00      10 min. 

4.  10.55      20 min. 

5.  12.00      15 min. 

6.  13.00        5 min. 

7.  13.50        5 min. 

8.  14.40         5 min. 

9.  15.30         5 min. 

 

Ostatnia aktualizacja 08.05.2020 r.
Kreator www - przetestuj za darmo