Przydatne programy

Na tej stronie będą umieszczane informacje o programach, aplikacjach i innych narzędziach dostępnych za darmo w Internecie. Przydają się one coraz częściej do pracy z dziećmi w szkole, uzupełniając dotychczas stosowane pomoce dydaktyczne. Postaram się tu pisać nie tylko o tych, z których korzystam, ale także o takich, których nie używam, ale są godne polecenia. Oczywiście bardzo chętnie umieszczę tu wzmiankę o interesujących narzędziach podpowiedzianych przez Was. Adres mailowy jest do Waszej dyspozycji. 


Tux Paint

2012-04-20 06:35:00, komentarzy: 1

 


Tux Paint


Sympatyczny, bezpłatny program graficzny dla dzieci. Oferuje przyjazny i czytelny interfejs dzięki czemu maluchy bez żadnych kłopotów mogą tworzyć własne, małe arcydzieła. Dostępne są podstawowe "narzędzia malarskie" takie jak np. pędzel, "pieczątki", linie, kształty, tekst, gumka, a dla starszych dzieci "czarodziejska różdżka" z wieloma bardziej zaawansowanymi narzędziami. Wraz z Tux Paintem dostarczanych jest kilka przykładowych obrazków, które można pokolorować lub upiększyć. Podczas wykonywania wszystkich operacji z głośników dochodzą różne dźwięki, które zachęcają dziecko do zabawy. Dodatkową zaletą skierowania energii małych artystów na ten program są nieporysowane ściany i meble w mieszkaniu ;-)


żródło: http://www.dobreprogramy.pl/Tux-Paint,Program,Windows,12945.htmlKoniecznie należy doinstalować do programu bazę gotowych do wstawienia pieczątek: przedmiotów, ludzi i zwierząt w jakości zdjęcia. Oprócz tego wstawiane zwierzę wydaje swój charakterystyczny głos, a jego nazwa wymawiana jest po angielsku. Program  zawierający te dodatki - tuxpaint-stamps-2009-06-28-win32-installer.exe - można pobrać z tej strony: http://sourceforge.net/projects/tuxpaint/files/tuxpaint-stamps/2009.06.28/ . Dodatek po ściągnięciu należy zainstalować.


                 
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • jacek 12:00, 19 października 2013

    fajne

    Odpowiedz
Kreator www - przetestuj za darmo