Przydatne programy

Na tej stronie będą umieszczane informacje o programach, aplikacjach i innych narzędziach dostępnych za darmo w Internecie. Przydają się one coraz częściej do pracy z dziećmi w szkole, uzupełniając dotychczas stosowane pomoce dydaktyczne. Postaram się tu pisać nie tylko o tych, z których korzystam, ale także o takich, których nie używam, ale są godne polecenia. Oczywiście bardzo chętnie umieszczę tu wzmiankę o interesujących narzędziach podpowiedzianych przez Was. Adres mailowy jest do Waszej dyspozycji. 


Exploratree

2015-08-18 10:34:00, komentarzy: 0

 Exploratree

 

Exploratree to darmowe internetowe narzędzie do tworzenia schematów organizacyjnych lub map myśli. Użytkownicy mogą korzystać z gotowych szablonów graficznych, które w programie nazywane są "przewodnikami myślenia" lub mogą tworzyć własne. Przewodników myślenia można używać w trybie online lub pobrać i wydrukować w trybie offline. Prowadnice myślenia mogą być tworzone wspólnie na Exploratree, co sprawia, że jest to dobre narzędzie dla osób pracujących w grupach. Tworzenie graficznych organizatorów jest doskonałym sposobem do zebrania i organizowania swoich myśli, zaplanowania działań oraz przygotowania  prezentacji. 


Cechy:

  • szeroka gama gotowych szablonów
  • możliwość utworzenia swojego szablonu od podstaw
  • możliwość wydrukowania
  • możliwość tworzenia projektu na stronie internetowej
  • możliwość wysłania przewodnika myślenia całej grupie
  • możliwość pracy w grupach na tym samym przewodniku myśleniaźródło: http://www.freetech4teachers.com/2010/03/exploratree-thinking-guide-templates.html


http://www.exploratree.org.uk/« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo