Przydatne programy

Na tej stronie będą umieszczane informacje o programach, aplikacjach i innych narzędziach dostępnych za darmo w Internecie. Przydają się one coraz częściej do pracy z dziećmi w szkole, uzupełniając dotychczas stosowane pomoce dydaktyczne. Postaram się tu pisać nie tylko o tych, z których korzystam, ale także o takich, których nie używam, ale są godne polecenia. Oczywiście bardzo chętnie umieszczę tu wzmiankę o interesujących narzędziach podpowiedzianych przez Was. Adres mailowy jest do Waszej dyspozycji. 


doPDF

2012-04-20 22:18:57, komentarzy: 0

 

 

 

doPDF

 

doPDF to darmowy (również do użytku komercyjnego) i dostępny w polskiej wersji językowej konwerter plików PDF.

Aplikacja instaluje się w systemie jako wirtualna "drukarka", umożliwiając tym samym tworzenie plików PDF z poziomu dowolnego oprogramowania oferującego opcję wydruku - m.in. Notatnik, Word, Excel, przeglądarki Firefox lub Internet Explorer i wiele więcej. Program oferuje opcje doboru wyjściowego rozmiaru strony (ustawienia domyślne i definiowane przez użytkownika), orientację i rozdzielczość (72 - 2400 dpi).

W odróżnieniu od innych darmowych rozwiązań tego typu, doPDF nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych komponentów (np. GhostScript, .NET Framework).

 

Źródło: http://www.dobreprogramy.pl/doPDF,Program,Windows,15410.html

 

 

Kategorie wpisu: Konwertery
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo