Takie troszkę nietypowe forum

To forum powstało, byśmy mogli nawzajem wymienić swoje poglądy. Abyście mogli napisać o swoich potrzebach
i oczekiwaniach. Pamiętajcie tylko o przestrzeganiu netykiety - czyli o dobrych obyczajach w Internecie.

Biblioteka

2012-03-02 22:21:35, komentarzy: 9

Zachęcam do pisania uwag o bibliotece i Waszych oczekiwaniach z nią związanych. Chciałabym żeby biblioteka była miejscem, z którego każdy chętnie będzie korzystał.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • olka 18:57, 13 marca 2012

  1.Możnaby utworzyć gazetkę z nowymi książkami, płytami, atlasami. Nowe lektury przyciągnęłyby uczniów do wypożyczenia ich. 2.Dobrym pomysłem byłby zakup gier planszowych (oczywiście tych podstawowych)-chińczyk,- warcaby itp. 3.Moznaby zachęcać uczniów do pisania wierszy, a najlepsze wieszać na gazetce (z nowościami).
  4. Konkursy na "czytelnika roku" oraz "najlepiej czytajacą klasę"(konkurowanie ze sobą).Oczywiscie drobne nagrody książkowe lub w przypadku klasy mogłyby to być statuetki. Narazie to wszystkie moje pomysły. Może jeszcze coś wymyślę :D

  Odpowiedz
 • Jadwiga Ozdoba 19:30, 13 marca 2012

  Zarzuciłaś mnie Olu pomysłami. Ogromnie mnie to cieszy. Od razu odpiszę:

  1.Odnośnie pomysłu pierwszego to bardzo chętnie, ale obecnie od dwóch lat nie ma żadnych zakupów do biblioteki.
  2. Jeśli miałabym jakiekolwiek pieniądze to raczej wydałabym je na zakup książek:) Ale możemy ogłosić zbiórkę używanych gier - może ktoś już nie potrzebuje w domu?
  3. Pomysł bardzo ciekawy, myślę, że zrealizujemy go w maju.
  4.Najlepsi czytelnicy są nagradzani na koniec roku. Natomiast z konkurowania klas między sobą zrezygnowałam na samym początku mojej pracy w Masłowie, gdyż wtedy dzieci pożyczały głównie po to by była zapisana wypożyczona sztuka, a nie po to by czytać.

  Jadwiga Ozdoba

  Odpowiedz
 • olka 13:30, 14 marca 2012

  1. Możnaby poprosic pana dyrektora o dofinansowanie skoro juz od dwóch lat nie było nic nowego. (Może się uda).
  2. Gratuluję pomyśłu szkoda,że mi to nie przyszło do głowy. Gazetkę i tak zrobimy chociażby po to, aby promować bibliotekę.(Zawiesimy na niej pomysł o grach. Co pani na to?)
  4. Tu ma pani rację. Dobrze, że pojedyńczy uczniowie dostają nagrody.
  5. Jesliby nie wyszło z prośbą u pana dyrektora, to zawsze można ustawić w bibliotece jakąś puszkę na zakup nowych ksiazek.(Jesli uzyskalibyśmy na to zgodę i uczniowie chcieliby podzielić sie pieniędzmi od rodziców na rzecz biblioteki).

  Odpowiedz
 • Jadwiga Ozdoba 21:48, 14 marca 2012

  Olu widzę, że pełno masz pomysłów i ochoty, zapraszam więc do biblioteki, będziemy mogły porozmawiać konkretnie i obszerniej:))

  Odpowiedz
 • Książkofil ;P 14:17, 24 marca 2012

  Jak dla mnie to myślę,że to świetny pomysł żeby każdy mógł wrzucić do puszeczki pieniądze na nowe książki :) Myślę,że sporo uczniów by się o to pokusiło =]

  Odpowiedz
 • Jadwiga Ozdoba 8:52, 25 marca 2012

  Obawiam się, że nie wolno mi zrobić takiej zbiórki. Natomiast mam pomysł by (może w kwietniu) zrobić taką akcję, by każda klasa zakupiła jedną książkę do biblioteki. Oczywiście uzgadniając wcześniej tytuł ze mną. W poprzednich latach fundowali książkę na pamiątkę uczniowie trzecich klas gimnazjum, ale może udałoby się włączyć w to wszystkie klasy by z okazji np. Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, każda chętna klasa podarowała bibliotece jedną książkę ( wystarczy wtedy 1 do 2 zł od jednego ucznia).

  Odpowiedz
 • olka 11:50, 10 kwietnia 2012

  Też jestem na TAK. Ciekawy pomysł! Myślę że możnaby tę myśl już wcielić w czyn.

  Odpowiedz
 • Książkofil ;P 21:24, 26 marca 2012

  Bardzo dobry pomysł :) Jestem za.

  Odpowiedz
 • Rodzic 12:17, 11 grudnia 2012

  jestem pod wrażeniem !! Super pomysł z tak rozbudowaną stroną biblioteki! Wielki szacunek dla PANI BIBLIOTEKARKI . takiej z prawdziwego zdarzenia!!!Myślałam,że tylko w książkach są tak oddane swojej pracy panie bibliotekarki! A tu-wspaniała , pomysłowa i bardzo aktywna w swoim działaniu .Gratuluję pomysłów!!! Pozdrawiam!

  Odpowiedz
Kreator www - przetestuj za darmo